Co robić, gdy pies warczy przy misce?

Zwykle nie myślimy za wiele o posiłkach psa do momentu, kiedy ten, jeśli znajdziemy się zbyt blisko jego miski, warknie na nas. Co wtedy robić? Jak uniknąć takiego problemu? Filmik!

Zapraszam do obejrzenia filmu na temat tego, co robić, gdy pies warczy przy misce. Dowiesz się z niego:

  • Skąd się bierze agresja psa przy jedzeniu?
  • Jakich 3 zasad „pokarmowych” należy przestrzegać w domu?
  • Co robić w momencie, kiedy pies na nas warczy?
  • Jakie ćwiczenia wykonywać, aby pies jadł spokojnie?

Pamiętaj! Warczenie przy misce bierze się najczęściej ze strachu. Dlatego nie stosuj żadnych technik opartych na „teorii dominacji”, nie podejmuj walki z psem. Zamiast tego, pracuj nad jego zaufaniem i spokojem podczas posiłków. W moim filmie znajdziesz przydatne i proste ćwiczenia, które Ci w tym pomogą.

Co robić, kiedy pies warczy przy misce?

Powodzenia!

3 komentarze

  1. Jestem tą szczęściara, że wszystkie moje psy nigdy nie miały z tym problemu. Wielokrotnie musiałam im wyciągać z gardła różne rzeczy, wkładać rękę w jedzenie ect i to nie po to, żeby poćwiczyć. Trochę przeraża mnie to, że ludzie doprowadzają do takiego stanu rzeczy mając psy od szczeniaka. A naprawdę nie wiele trzeba się napracować w porównaniu z innymi elementami wychowania, by mieć dobry kontakt z psem i żeby pies ufał w tej kwestii.

    1. No przyznam, że Rocca, będąc dorastającą panną, warknęła na mnie raz – kiedy pierwszy raz dostała surowego gnata do schrupania, a ja do niej beztrosko przyszłam sprawdzić, jak jej idzie… To były dla niej bardzo silne emocje. Ale przepracowałyśmy to i teraz nie mamy żadnych takich problemów. No ale wiele osób ma, ba, akceptuje to po prostu, że ich pies tak bardzo broni miski, i po prostu nie zbliża się do takiego psa podczas jedzenia. A moim zdaniem to jest ryzykowna strategia. Bo kiedyś ktoś niewiedzący, albo nieuważny, podejdzie – i tragedia.

      1. Właśnie o tym piszę. Mnie się nie zdarzyło to, ale systematycznie ćwiczę ze szczeniakiem, to podawanie to odbieranie, to obecność drugiego psa przy nim. A gdyby pojawiło się warczenie pracowałabym pięć razy bardziej. Ale większość zostawia psa „w spokoju” bo to dla jego dobra, albo jeszcze go za to karzą, więc pies przestaje ostrzegać tylko później od razu reaguje. Przerażające, ale na włąsne życzenie.

Dodaj komentarz